Žádost o invalidní důchod

Jak napsat žádost o invalidní důchod?

Žádost o invalidní důchod si žadatelé o důchod nesepisují sami, ale žádost sepisuje pracovník důchodového oddělení na místně příslušné okresní správě sociálního zabezpečení. Žadatel poté vytištěnou žádost pouze podepíše. Žádný formulář žádosti o invalidní důchod, který by si mohl žadatel dopředu vyplnit, tedy neexistuje.

Jaké doklady je třeba předložit k žádosti o invalidní důchod?

Před podáním žádosti o invalidní důchod doporučujeme navštívit důchodové oddělení OSSZ, kde vám pracovník tohoto oddělní, po nahlédnutí do podkladů, které má ČSSZ k vaší osobě v evidenci, sdělí, jaké doklady si máte k žádosti o důchod přinést. Podklady, které má již ČSSZ k dispozici nebudete muset dokládat. Obecně jsou k žádosti o invalidní důchod třeba doložit následující doklady:

Pobírám invalidní důchod a chci vyšší stupeň invalidního důchodu

Pobíráte-li již invalidní důchod a chcete-li požádat o změnu výše invalidního důchodu (např. pobíráte 1. stupeň invalidního důchodu a chcete požádat o vyšší stupeň invalidity) stačí k žádosti o vyšší stupeň invalidity předložit pouze občanský průkaz. Zde naleznete další informace o zvýšení invalidní důchodu.

Komentáře slouží k diskuzi čtenářů
- své dotazy, prosím, pište do naší důchodové poradny.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *