K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| DŮCHOD: STAROBNÍ | PŘEDČASNÝ | INVALIDNÍ | VDOVSKÝ | VDOVECKÝ | SIROTČÍ | PŘEDDŮCHOD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Odejít do důchodu před koncem roku 2012?Dotaz: Dobrý den,
Odpověď: Předčasný důchod bez výplatyJak prokazují výpočty v článku Odejít do důchodu v roce 2012 nebo 2013?, výpočet důchodu je po Novém roce o něco výhodnější než v roce 2012. Žádat o přiznání důchodu ke konci roku 2012 bez výplaty s tím, že o výplatu požádáte až v roce 2013 je tudíž nevýhodné. Doporučuji vám odejít v řádném termínu, příp. pokud víte, že k 2. únoru získáte další rok doby pojištění, počkejte na toto datum. K. Mařík
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ochrana osobních údajů, kontakty, podmínky. |