K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
důchod, důchody
DŮCHOD: STAROBNÍ | PŘEDČASNÝ | INVALIDNÍ | VDOVSKÝ | VDOVECKÝ | SIROTČÍ | PŘEDDŮCHOD

Odejít do důchodu před koncem roku 2012?

Dotaz:

Dobrý den,
termín odchodu do řádného starobního důchod mi vznikne 20. ledna 1013. Abych získala ještě další rok pojištění, plánuji požádat o výplatu důchodu až k 2. únoru 2013. Zajímalo by mě, zda by bylo v mém případě výhodné zažádat o předčasný důchod bez výplaty již v prosinci 2012.
Velice děkuji za odpověď.

Odpověď:

Předčasný důchod bez výplaty

Jak prokazují výpočty v článku Odejít do důchodu v roce 2012 nebo 2013?, výpočet důchodu je po Novém roce o něco výhodnější než v roce 2012. Žádat o přiznání důchodu ke konci roku 2012 bez výplaty s tím, že o výplatu požádáte až v roce 2013 je tudíž nevýhodné. Doporučuji vám odejít v řádném termínu, příp. pokud víte, že k 2. únoru získáte další rok doby pojištění, počkejte na toto datum.

K. Mařík

CHCI ŽÁDAT O
Starobní důchod
Předčasný důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Vdovecký důchod
Sirotčí důchod
Předdůchod

POBÍRÁM
Starobní důchod
Předčasný důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Vdovecký důchod
Sirotčí důchod

Důležité
Výpočet důchodu
Poradna
- starobní důchody
- invalidní důchody
- pozůstalostní důchody
- předdůchody

Ostatní
Valorizace
Kontakty na OSSZ
PSSZ Praha
Zákony
Důchodový slovník

Vyhledávání
Ochrana osobních údajů, kontakty, podmínky.