K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
důchod, důchody
DŮCHOD: STAROBNÍ | PŘEDČASNÝ | INVALIDNÍ | VDOVSKÝ | VDOVECKÝ | SIROTČÍ | PŘEDDŮCHOD

Nárok na zvýšení důchodu u pracujících důchodců

Dotaz:

Dobrý den,
od 25.3.2009 mi vznikl nárok na starobní důchod a od tohoto datumu ho pobírám. Pracovní poměr trval dále až do 31.12.2010, kdy byl ukončen. Mám prosím dotaz, zda si mohu požádat o zvýšení důchodu za odpracovaných 365 dnů v roce 2010, anebo zda na to nemám nárok? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Nárok na zvýšení důchodu u pracujících důchodců

Ano, nárok na zvýšení důchodu o 0,4 % výpočtového základu máte za podmínky, že jste byl v roce 2010 pojištěn alespoň 360 - do těchto dnů se nezapočítávají dny nemoci. S žádostí o úpravu důchodu se obraťte na místně příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení. K žádosti vám stačí pouze občanský průkaz.

K. Mařík

CHCI ŽÁDAT O
Starobní důchod
Předčasný důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Vdovecký důchod
Sirotčí důchod
Předdůchod

POBÍRÁM
Starobní důchod
Předčasný důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Vdovecký důchod
Sirotčí důchod

Důležité
Výpočet důchodu
Poradna
- starobní důchody
- invalidní důchody
- pozůstalostní důchody
- předdůchody

Ostatní
Valorizace
Kontakty na OSSZ
PSSZ Praha
Zákony
Důchodový slovník

Vyhledávání
Ochrana osobních údajů, kontakty, podmínky.