K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| DŮCHOD: STAROBNÍ | PŘEDČASNÝ | INVALIDNÍ | VDOVSKÝ | VDOVECKÝ | SIROTČÍ | PŘEDDŮCHOD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nemám slevu na poplatníka. Co mám dělat?Dotaz: Dobrý den,
Odpověď: Nemám slevu na poplatníka. Co mám dělat?V první řadě byste se měla dojít informovat za mzdovou účetní, proč vám slevu na poplatníka neuplatnila. Vzhledem k tomu, že jste do starobního důchodu odešla až od 5. ledna, můžete slevu na poplatníka uplatňovat ještě celý letošní rok - rozhodující je stav k 1. lednu a k tomuto datu jste ve starobním důchodu nebyla. Pokud by vám účetní slevu na poplatníka neuplatňovala, uplatníte si ji v daňovém přiznání za rok 2013 a finanční úřad vám poté rozdíl, o který jste zaplatila na dani víc, doplatí. Článek k dané problematice: Zdanění důchodů - důchodců K. Mařík
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ochrana osobních údajů, kontakty, podmínky. |