K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| DŮCHOD: STAROBNÍ | PŘEDČASNÝ | INVALIDNÍ | VDOVSKÝ | VDOVECKÝ | SIROTČÍ | PŘEDDŮCHOD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Danění důchodu při zpětném doplaceníDotaz: Dobrý den,
Odpověď: Danění důchodu při zpětném doplaceníPoslední výklad Ministerstva financí, o kterém vím, byl takový, že se doplacená částka rozpočítala na jednotlivé měsíce, za které náležela. Rozhodující pak bylo, kolik vám náleželo za daný kalendářní rok a k doplatku za předchozí rok se nepřihlíželo. Např.: Dostal jste doplatek za období 1.7.2011 do 31.12.2012 ve výši 360.000 Kč (20.000 Kč měsíčně). Doplatek je sice vyšší než 288.000 Kč, ale po rozpočítání na měsíce vám v roce 2012 náleželo pouze 240.000 Kč (pro zjednodušení nepočítám s valorizací) a důchod danit nemusíte. Vzhledem k tomu, že tuto informaci nikde v zákoně nenajdete, ale jedná se "pouze" o výkladové stanovisko, doporučuji vám, obrátit se s vaším dotazem na váš finanční úřad. K. Mařík
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ochrana osobních údajů, kontakty, podmínky. |