K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
důchod, důchody
DŮCHOD: STAROBNÍ | PŘEDČASNÝ | INVALIDNÍ | VDOVSKÝ | VDOVECKÝ | SIROTČÍ | PŘEDDŮCHOD

Mám zůstat v evidenci úřadu práce?

Dotaz:

Dobrý den,
potřebuji poradit. Je mi 59let a mám 1 dítě. Jsem na úřadu práce a zároveň pobíram invalidní důchod 1. stupně, mám odpracované roky v délce 38 let. Zbývá mi do starobního důchodu 2 roky. Manžel podnika a proto se chci informovat jestli můžu být na úřadu práce a pomáhat na dohodu u manžela ve firmě nebo se musím z úřadu práce odhlásit, když můžu ještě získat 2 roky pojištění bez podpory, když práci už nikde neseženu a předčasný důchod nechci. Tak Vás prosím o odbornou radu, jak by to bylo pro mě nejlepší.
Děkuji.

Odpověď:

Kolik si můžu vydělat na úřadu práce?

Jestliže víte, že setrváním na úřadu práce získáte ještě další dobu pojištění (podrobně jsme se tématu věnovali v článku o úřadu práce), pak vám rozhodně doporučuji zůstat v evidenci úřadu práce. Získáte tak další dobu pojištění pro váš starobní důchod. Od manžela se v případě potřeby se nechte zaměstnat na dohodu o provedení práce - při evidenci na úřadu práce si můžete přivydělat do 4000 Kč měsíčně.

K. Mařík

CHCI ŽÁDAT O
Starobní důchod
Předčasný důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Vdovecký důchod
Sirotčí důchod
Předdůchod

POBÍRÁM
Starobní důchod
Předčasný důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Vdovecký důchod
Sirotčí důchod

Důležité
Výpočet důchodu
Poradna
- starobní důchody
- invalidní důchody
- pozůstalostní důchody
- předdůchody

Ostatní
Valorizace
Kontakty na OSSZ
PSSZ Praha
Zákony
Důchodový slovník

Vyhledávání
Ochrana osobních údajů, kontakty, podmínky.