K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| DŮCHOD: STAROBNÍ | PŘEDČASNÝ | INVALIDNÍ | VDOVSKÝ | VDOVECKÝ | SIROTČÍ | PŘEDDŮCHOD | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mám povinnost žádat o starobní důchod?Dotaz: Dobrý den,
Odpověď: Mám povinnost žádat o starobní důchod?Jde o poněkud nešťastně položenou otázku. Zřejmě jste myslel, zda při dosažení důchodového věku musíte odejít do starobního důchodu, pokud pobíráte invalidní důchod. Odejít do starobního důchodu není povinnost, ale právo. Pokud si tedy o starobní důchod nepožádáte, budete nadále pobírat invalidní důchod. Do starobního důchodu poté budete "převeden" v 65 letech (dojde pouze k přejmenování důchodu). Nedávno jsme se odchodu z invalidního do starobního důchodu věnovali zde. K. Mařík
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ochrana osobních údajů, kontakty, podmínky. |